Whatsapp'a para transfer özelliği geliyor!

Facebook, bir süre önce dünyada toplam 1.2 milyar kişi tarafından kullanılan uygulama Facebook Messenger üzerinden, kişiden kişiye para transfer özelliğini aktif hale getirerek herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Ancak sosyal ağ devi, göründüğü kadarıyla hala daha çok ses getirecek şeyler deniyor.

Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma uygulaması WhatsApp da, çok yakında bu özelliği sunmaya hazırlanıyor. Facebook, son zamanlarda Facebook Messenger ve Whatsapp uygulamalarını ikili yönetmeye başladı. Birine getirdiği yenilik diğerinde eksik olmuyordu. Ama henüz herkesin heyecanlanmasına gerek yok; çoğu uygulamada olduğu gibi özellik ilk aşamada sadece Hindistan'da aktif olacak.

whatsapp para transferi

WhatsApp ortak kurucusu Brian Acton birkaç hafta önce Hindistan hükümetiyle görüşmüştü. Kurucunun gerçekleştirmiş olduğu bu görüşmelerin detayı daha önce açıklanmamıştı. Hindistan'da faaliyete geçilecek büyük bir uygulama olduğu dedikoduları Reddit gibi ağlarda yayılıyordu. Şimdi bu görüşmelerin amacı da ortaya çıkmış oluyor, görünüşe göre dedikodular doğruydu.

WhatsApp'ın, 1,25 milyardan fazla nüfusuyla önemli bir pazar olan Hindistan'daki kullanıcı portföyü göz önünde bulundurulduğunda, bu hamlenin hem WhatsApp, hem de Hindistan için ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır.

PWhatsapp'ın bu uygulaması Türk tüketicinin ne işine yarayacak? Türkiye'den sektör lideri Paypal'ın çekilmek zorunda bırakılmasının ardından internetten ticaret yapanlar bir süre boşluğa düşmüş, hangi sanal cüzdan uygulamasını kullanacakları konusunda şaşkınlık yaşamışlardı. Aynı dönemlerde Facebook'tan alım satım yapmak da oldukça popüler hale getirilmişti ve Facebook bu özelliğin üstüne epey düşmüştü. Facebook'ta alış satış gruplarının sayısı hayli artmışken Facebook, ek bir uygulamaya gerek duyulmadan para transferini başlatmıştı. Şu an hala Paypal'ın kapanmasının etkileri sürüyor. Pek çok sosyal medya satışında ortak kullanılan cüzdan bulunamıyor. Bu, sık sık sanal alışveriş yapan Türkiye'de yaşayan webmasterları da sevindirecektir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.