Twitter'a karakter sınırı düzenlemesi geldi.

Twitter'ın yayınladığı yazı şöyle:

"140 karakter ile daha fazla şeyi ifade etmenize olanak sağlayacak olanaklar üzerinde çalıştığımızı söylemiştik, hatırlıyor musunuz? O zamandan beri iki güncelleme yaptık ve yeni bir güncelleme daha açıklıyoruz.

twitter karakter sınırı

Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde "@" ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek. Bu değişiklik ile birlikte sohbetleri birkaç farklı şekilde basitleştirdik: Yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.

"Yanıtla" üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz.

Bir konuşmayı okurken atılan tweet'in başında "@" ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz. Bir sohbeti takip etmek artık çok kolay, dolayısıyla konunun ne olduğuna ve sohbeti kimin yaptığına odaklanabilirsiniz.

Ayrıca, yanıt yazarken tüm 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında katılabileceğiniz daha çok alan olacak. Bugün gerçekleştirdiğimiz güncellemeler, hem sizden gelen geri dönüşlere hem de araştırma ve testlere dayanıyor

Bu yeni özelliği deneyenlerin Twitter'daki konuşmalara daha çok katıldığını tespit ettik. Yapacaklarımız henüz bitmedi. Sohbetleri geliştirmek ve Twitter'ın çok daha kolay kullanılmasını sağlayacak yöntemler düşünmeyi sürdüreceğiz. Destek Merkezi'mizde yanıtların nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu güncelleme hem twitter.com'da hem de Twitter'ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulmaktadır. Denemek için uygulamanızı güncelleştirdiğinizden emin olun."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.